دوشنبه ۱ آذر ۱۳۹۵ - ۱۵:۴۱

سازماندهی مجدد شرکت صنایع سنگین هیوندای

هیوندای

کمپانی صنایع سنگین هیوندای، بزرگ ترین شرکت کشتی سازی دنیا، اعلام کرد که قصد دارد سال آینده با هدف بهبود توان رقابتی خود در سطح جهان، مجموعه صنعتی خود را به 6 کمپانی مجزا تقسیم کند.

به گزارش سایت سئول تهران به نقل از خبرگزاری رسمی کره جنوبی (یونهاپ نیوز) در جدیدترین جلسه هیات مدیره کمپانی صنایع سنگین هیوندای مقرر شد این کمپانی تا نیمه نخست سال آینده به 6 زیرشاخه تجاری شامل کشتی سازی و موتور شناورهای دریایی، الکتریک و الکترونیک، تجهیزات صنعت احداث، انرژی های تجدید پذیر، روباتیک، و خدمات تقسیم شود.

این تصمیم در راستای برنامه های کمپانی برای نجات از بحران مالی اتخاذ شده است. کمپانی صنایع سنگین هیوندای اوایل امسال اعلام کرد که قصد دارد برای کاهش نرخ "بدهی به موجودی" خود به زیر 100 درصد تا سال 2018 بخشی از دارایی های غیر ضروری خود را بفروشد و نیروی انسانی خود را نیز تعدیل کند.

یکی از مقامات شرکت گفت: "تاکنون ما بر روی فروش بخش های غیر ضروری متمرکز بوده ایم. اما از حالا به بعد تمام توان خود را برای تقویت بخش های مرکزی خود در هر حوزه به کار خواهیم گرفت. تقسیم کمپانی به حوزه های مختلف نقطه آغازی برای دستیابی به اهداف جدید شرکت خواهد بود."

سود خالص کمپانی صنایع سنگین هیوندای در بازه زمانی ژانویه تا سپتامبر امسال، 971.19 میلیارد وون (832 میلیون دلار) گزارش شده است. این در حالی است که سال گذشته، این شرکت متحمل 985.17 میلیارد وون ضرر خالص شده بود. ضرر صنایع سنگین هیوندای، عمدتا ناشی از افزایش عرضه و کاهش تقاضا از زمان بحران مالی 2008 به این سو بوده است.

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.