یکشنبه ۲۳ آبان ۱۳۹۵ - ۱۱:۰۳

رونمایی از هشتمین زیردریایی 1800 تنی کره جنوبی

کره جنوبی هشتمین زیر دریایی 1800 تنی خود را با هدف تقویت توان رزمی دریایی کشور در مقابله با تهدید کره شمالی به آب انداخت.

به گزارش سایت "سئول تهران"به نقل از خبرگزاری رسمی کره جنوبی (یونهاپ نیوز) زیر دریایی لی بئوم سئوک که به یاد یکی از فرماندهان جنگ استقلال این کشور نامگذاری شده، توسط شرکت کشتی سازی و مهندسی دریایی دوو (DSME) در گئوجدو، 333 کیلومتری جنوب سئول ساخته شده است.

نیروی دریایی کره جنوبی اعلام کرده که این زیردریایی قرار است در اواخر سال 2018 برای نخستین بار به شکل رسمی تردد در آب های منطقه را آغاز کند.

سئول در حال حاضر 15 زیر دریایی دارد که از این تعداد، 9 زیردریایی 1200 تنی، و 6 زیردریایی 1800 تنی هستند. اما طبق ادعای وزارت دفاع کره جنوبی، رژیم پیونگ یانگ 70 زیر دریایی دارد.

نیروی دریایی کره جنوبی قصد دارد شمار زیر دریایی های خود را تا سال 2019 به 18 فروند برساند و در دهه 2020 نیز 9 زیردریایی 3 هزار تنی به ناوگان خود اضافه کند.

کره جنوبی در سال 2000 پروژه زیردریایی های جدید خود موسوم به KSS-II را آغاز و مدل "214-type" کمپانی آلمانی Howaldtswerke-Deutsche Werft  را به عنوان نسل جدید زیردریایی های خود انتخاب کرد.

زیردریایی KSS-II 66 متر طول و 6.3 متر عرض دارد. ظرفیت خدمه آن 40 نفر است و حداکثر سرعت آن در زیر دریا به 20 گره دریایی (37 کیلومتر بر ساعت) می رسد.

قدرت آتش این زیردریایی می تواند هم هواپیما و هم زیردریایی های دیگر را هدف قرار دهد. زیردریایی مذکور همچنین می تواند در آبهای تحت کنترل دشمن مین دریایی کار بگذارد و موشک های کروز دور برد را حمل کند.

این هشتمین فروند از مجموع 9 فروند زیردریایی است که در همین کلاس و طبقه بندی، از سوی ارتش کره جنوبی به شرکت صنایع سنگین هیوندای و شرکت کشتی سازی دوو در اوایل دهه 2000 سفارش داده شد.

شرکت صنایع سنگین هیوندای تاکنون 5 فروند از مجموع 6 فروند قرارداد خود را ساخته و شرکت کشتی سازی دوو نیز هر 3 فروند زیردریایی قرارداد خود را تکمیل کرده است.

نام زیر دریایی جدید، به یاد ژنرال لی بوئم سئوک انتخاب شده است. وی در جنگ استقلال کره از حاکمیت استعماری ژاپن (1910-1945( حضور داشت و پس از استقلال کره نیز به عنوان نخست وزیر و وزیر دفاع خدمت کرد.

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.