یکشنبه ۲۳ آبان ۱۳۹۵ - ۱۰:۵۳

معاون پیشین وزارت حمل و نقل و ارتباطات فیلیپین:

سیستم حمل و نقل عمومی کره سزاوار الگوبرداری است

جولیانیتو جی. بوکایان

سیستم پیشرفته و کارآمد حمل و نقل عمومی کره جنوبی ارزش آن را دارد که مورد الگو قرار گیرد. این، گفته جولیانیتو جی. بوکایان، معاون پیشین وزارت حمل و نقل و ارتباطات فیلیپین است. بوکایان به تازگی در مصاحبه با روزنامه تایمز کره در سئول گفت: "سیستم حمل و نقل عمومی کره در مدتی کوتاه، موفقیت های بزرگی کسب کرده است."

به گزارش سایت"سئول تهران"،وی گفت: "این سیستم تمام کیفیت های قابل تحسین از جمله قابلیت پیش بینی، زمان بندی، کارآمدی، تعمیر و نگهداری، یکپارچه سازی فناوری اطلاعات و راحتی و آسایش را داراست. سیستم حمل و نقل عمومی کره همچنین بسیار تمیز است. امیدوارم به زودی شاهد چنین سیستمی در کشور خودم باشم."

بوکایان برای شرکت در چهارهمین سمپوزیوم کارشناسان قانونگذار آسیا (ALES) به کره دعوت شده است. این سمپوزیوم مشترکا به میزبانی وزارت قانونگذاری دولت کره و انستیتو تحقیقات قانونگذاری کره برگزار می شود.

محور اصلی سمپوزیوم امسال، "استراتژی های اصلاح قوانین برای ارتقای کارآمدی سیستم های حمل و نقل آسه آن" نام داشت.

شماری از کمپانی های کره ای با حضور در پروژه های بزرگ عمرانی و ایجاد سیستم حمل و نقل عمومی یکپارچه از جمله شبکه های هوایی، زمینی، راه آهن و آبراهها به فیلیپین کمک کرده اند تا وضعیت سیستم حمل و نقل عمومی خود را بهبود بخشد.

کمپانی های "صنایع سنگین و ساختمانی هانجین"، "شرکت مهندسی یوشین"، "شرکت راه آهن کره" (KORAIL)، و "شرکت فرودگاه بین الملی اینچئون" (IIAC) جزو نخستین شرکت های کره ای هستند که در پروژه های دولتی و خصوصی حمل و نقل فیلیپین مشارکت داشته اند.

برای نمونه، در سال 2010 شرکت IIAC فرودگاه بین المللی مکتان-کبو را احداث کرد. این شرکت در سال 2012 مشارکت خود را در مدیریت ساخت فرودگاه بین المللی پوئرتو پرینسسا در جزیره پالاوان آغاز کرد.

به گفته بوکایان، استقرار سیستم پیشرفته حمل و نقل عمومی نقشی ضروری در تقویت قدرت اتصال و پیوند در یک جامعه دارد و می تواند مسیر را برای یکپارچه سازی منطقه ای، رشد اقتصادی و توسعه پایدار هموار کند.

وی گفت: "به گمان من، سطح کیفی حمل و نقل عمومی یک کشور زمانی به اهداف خود می رسد که رهبران آن کشور هم برای رفت و آمد به کار و منزل، از حمل و نقل عمومی استفاده کنند. من امیدوارم به زودی شاهد فرا رسیدن چنین روزی در کشور خود باشم."

وی افزود قانونگذاری نه تنها در حل چالشها، بلکه برای تضمین تداوم و استمرار فعالیت کارآمد سیستم حمل و نقل عمومی اهمیت دارد.

او ادامه داد: "حمل و نقل عمومی جزو مسائل متعددی است که برای رشد بنیادی یک کشور حیاتی است و به همین دلیل است که این حوزه را نباید زیر سایه سیاست، مورد اغماض و فراموشی قرار داد. از این منظر، قانونگذاری نیز نقشی بسیار حساس دارد و قانونی که در حوزه حمل و نقل عمومی مصوب می شود، اهمیت فراوان دارد. زیرا تغییر قوانین نیازمند رای قانونگذاران است و کار دشواری است."

سمپوزیوم کارشناسان قانونگذار آسیا (ALES) با هدف بهبود درک قانونگذاران و ایجاد چارچوبی برای بحث درباره راهکارهای قانونی پیرامون مسائل متعدد اقتصادی و اجتماعی برگزار می شود.

در این سمپوزیوم تلاش می شود تجارب قانونگذاران به اشتراک گذاشته شود و تبادلات و همکاری های قوای مقننه کشورها، ترویج شود.   

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.