جمعه ۱۴ آبان ۱۳۹۵ - ۲۳:۳۰

کره جنوبی معاهده تغییرات اقلیمی پاریس را امضا کرد

مجلس کره جنوبی طرح پیوستن این کشور به امضا کنندگان معاهده تغییرات اقلیمی پاریس را تصویب کرد. به این ترتیب کره جنوبی هشتمین کشور از مجموع 10 کشور بزرگ انتشار دهنده گازهای گلخانه ای خواهد بود که معاهده پاریس را می پذیرد.

به گزارش سایت "سئول تهران" به نقل از  خبرگزاری رسمی کره جنوبی در جلسه روز پنجشنبه مجلس این کشور، علاوه بر طرح الحاق کره به معاهده پاریس، 18 لایحه دیگر مرتبط با امور خارجه و ورزش تصویب شد.

هدف از معاهده پاریس توقف افزایش متوسط دمای کره زمین تا زیر 2 درجه سلسیوس به منظور کاهش خطرات و تاثیرات تغییرات اقلیمی است. معاهده پاریس قرار است جایگزین پروتکل کیوتو شود که در سال 2020 منقضی خواهد شد.

چین بزرگترین تولید کننده گازهای گلخانه ای در جهان است و بیش از 20 درصد از مجموع آلاینده ها را تولید می کند. پس از چین آمریکا قرار دارد که 17.9 درصد از گازهای گلخانه ای را منتشر می کند. روسیه در جایگاه سوم قرار دارد و مطابق با داده های سازمان ملل که اخیرا منتشر شده، کره جنوبی نهمین منتشر کننده گازهای گلخانه ای در جهان است.

بین 10 تولید کننده بزرگ گازهای گلخانه ای، روسیه و ژاپن تنها کشورهایی هستند که هنوز معاهده پاریس را امضا نکرده اند.

وزارت امور خارجه کره جنوبی اعلام کرده که فورا مراتب الحاق کشور به معاهده پاریس را به دبیر کل سازمان ملل متحد در نیویورک ابلاغ خواهد کرد.

معاهده پاریس در روز سوم دسامبر، 30 روز پس از تصویب مجلس کره، در داخل این کشور اجرایی خواهد شد.

بر اساس معاهده پاریس، کره جنوبی متعهد خواهد بود تا انتشار گازهای گلخانه ای را تا سطح پیش بینی شده برای سال 2030، یعنی 38 درصد کاهش دهد.

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.