جمعه ۱۴ آبان ۱۳۹۵ - ۲۳:۲۳

صادرات غذاهای دریایی کره 10 درصد افزایش یافت

غذای کره ای

صادرات غذاهای دریایی کره جنوبی در 10 ماهه نخست امسال نسبت به سال گذشته 10 درصد افزایش یافت. بنا به آمارهای دولتی دلیل اصلی این افزایش، بالا رفتن تقاضا از جانب اتحادیه اروپا، چین و کشورهای آسیایی است.

به گزارش سایت "سئول تهران" به نقل از  خبرگزاری رسمی کره جنوبی (یونهاپ نیوز) بر اساس آمار وزارت شیلات این کشور صادرات محصولات غذایی دریایی کره از ماه ژانویه تا اکتبر 2016، به 1.75 میلیارد دلار رسیده است.

صادرات محصولات غذایی دریایی به اتحادیه اروپا، چین و کشورهای جنوب شرق آسیا در 10 ماهه نخست سال جاری میلادی به ترتیب 28.7 درصد، 25 درصد و 11.2 درصد افزایش یافته است.

در میان محصولات غذایی مذکور، صادرات ماهی تون معادل 14.5 درصد افزایش یافته و به 461 میلیون دلار رسیده است. جلبک دریایی خشک شده که در زبان کره ای به "جیم" معروف است، در جایگاه دوم قرار گرفته و صادرات آن در بازه زمانی ذکر شده، با 21.1 درصد افزایش، به 301 میلیون دلار رسیده است. جلبک دریایی خشک شده معمولا با روغن کنجد سرخ می شود و در چیدمان میزهای شام سنتی در کره، حضور پر رنگی دارد.

صادرات هشت پا یا اسکویئد نیز با 25.1 درصد افزایش نسبت به سال قبل، به 100 میلیون دلار رسیده است.

وزارت شیلات کره جنوبی می گوید قصد دارد با تقویت فعالیت های بازاریابی بین المللی، صادرات غذاهای دریایی این کشور را افزایش دهد.

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.