دوشنبه ۱۲ مهر ۱۳۹۵ - ۱۶:۲۳

شهر هوشمند؛ آینده حمل و نقل در سئول

آینده سئول

هفته طراحی سئول 2016 در اواخر سپتامبر برگزار شد و تا 2 اکتبر ادامه داشت.این رویداد سالانه که از سال 2014 آغاز شده امسال، برای سومین بار برگزار شد،

به گزارش سایت سئول تهران ،نمایشگاه امسال به میزبانی بنیاد طراحی سئول و با تم محوری "شهر هوشمند، طراحی هوشمند، زندگی هوشمند" برگزار شد و طرح های هوشمندی به نمایش در  آمد  که می توانند به یک زندگی هوشمند و در نتیجه، شهر هوشمند منجر شوند. تم محوری امسال، بر آن است تا نقش ها و مسئولیت های طراحی را در زمانه ای که دائما در حال تغییر و دگرگونی است، معرفی کند و همچنین راهکارهای هوشمندانه تری برای آسایش شهروندان و پایداری شهر، ارائه دهد.

هفته طراحی سئول امسال شامل چهار بخ شبود: کنفرانس بین المللی حمل و نقل هوشمند سئول و نمایشگاه، نمایشگاه جهانی طراحی سئول، نمایشگاه و بازارچه صنایع دستی سئول، و همبستگی بین المللی برای گرافیک سئول 2016 (AGI).

شرح عکس: معرفی سیستم آینده ترافیک و حمل و نقل در سئول، نمایشگاه حمل و نقل هوشمند.

به موازات هفته طراحی سئول، پایتخت کره جنوبی همچنین به عنوان شهر میهمان در هفته طراحی پکن 2016 نیز حضور دارد. این رویداد از 26 سپتامبر تا 6 اکتبر برپاشد.

دو روز ابتدایی هفته طراحی سئول، به کنفرانس بین المللی حمل و نقل هوشمند اختصاص داشت که در آن، میهمانان سرشناسی در زمینه حمل و نقل به ایراد سخنرانی پرداختند. این کنفرانس دو روزه فرصتی برای کارشناسان، دانشجویان طراحی و شهروندان عادی بود تا در زمینه آینده سیستم حمل و نقل در سئول به بحث و تبادل نظر بپردازند.

ماتئو کانتی، پروفسور طراحی وسایط نقلیه از کالج رویال هنر در سخنرانی خود در این کنفرانس گفت: "در دوران صنایع دیجیتال، راهکارهای آینده حمل و نقل از رهاورد مشارکت عمومی در فرآیندهای طراحی شکل خواهد گرفت."

وی افزود: "آمد و شد 11.8 میلیون نفر، یکی از چالش های اصلی سئول است. شهروندان به رفت و آمد نیاز دارند اما همچنین نیازمند فضای شخصی بیشتر نیز هستند. آنها به خدمات جایگزین برای حمل و نقل شهری اصلاح شده نیاز دارند. این مهم، نیازمند روندهای طراحی جامع و فراگیر و متمرکز بر طراحی های انسان محور است. ما به گونه ای از طراحی نیاز داریم که از فناوری اطلاعات و کامپیوتر بهره بگیرد. ما نیازمند یک ذهنیت اجتماعی جدید در این زمینه هستیم."

معرفی یک وسیله نقلیه چند سرنشینه توسط انستیتو مطالعات راه آهن کره در نمایشگاه حمل و نقل هوشمند.

پل اسنایدر، رئیس بخش طراحی حمل و نقل در کالج مطالعات خلاقانه (College of Creative Studies) نیز در ارائه مقاله خود، یک سیستم حمل و نقل چند لایه موسوم به "خیابان دوبل" (Double Street) را معرفی کرد. در این سیستم پیشنهادی، وسایط نقلیه جدید محفظه دار، در زیرگذرهای معمولی که به فضاهای عمومی سازگار با محیط زیست تبدیل شده اند، تردد می کنند.

لیم بوم سوک، رئیس لابراتوار حمل و نقل مستقر در شانگهای و پروفسور مرکز هنرهای کالج طراحی نیز گفت مردم به سیستم حمل و نقلی نیاز دارند که آنها را از در خانه به در محل کار منتقل کند.

 سیستم پیام رسانی در یک خودروی مفهومی، نمایشگاه حمل و نقل هوشمند سئول.

لیم گفت: "ما به خودروهای شخصی ای نیاز داریم که بتوانند به شکلی روان و نرم، از حمل و نقل جاده ای به حمل و نقل عمومی تغییر کاربرد دهند. طراحی حمل و نقل را نمی توان از حوزه عمومی جدا کرد. این چالش فرصتی کاملا جدید را فراهم خواهد کرد که هرچند هنوز برای آن راهکاری نداریم اما بسیاری از شرکتها به یقین راهی برای آن پیدا خواهند کرد."

یکی از رویدادهای ویژه هفته طراحی سئول، نمایشگاه حمل و نقل هوشمند است که تا 2 اکتبر برپا خواهد بود.

معرفی وسیله نقلیه پاد (محفظه دار) تک سرنشینه در پروژه "خیابان دوبل".

این نمایشگاه برای علاقمندان به طرح های مرتبط با آینده سیستم حمل و نقل و طراحی شهری یک فرصت مغتنم به شمار می آید.

در این نمایشگاه طیف وسیعی از پروژه های دانشکده های طراحی و کمپانی های خودروسازی در سراسر جهان به نمایش در آمده است. تعدادی از این پروژه ها، الگوهای پیشنهادی برای آینده سیستم حمل و نقل سئول از جمله خودروهای شخصی و سیستم آینده ترافیک شهری را به تصویر می کشند.

بازدیدکنندگان در این نمایشگاه می توانند تصاویر ویدئو پروژکتوری و یا نمونه های فیزیکی پروژه ها و وسایط نقلیه را تماشا کنند و همچنین سواری در چند وسیله نقلیه را که برای آینده سیستم های حمل و نقل طراحی و تولید شده، تجربه کنند.

 معرفی یک خودروی برقی در نمایشگاه حمل و نقل هوشمند سئول

به گزارش سایت سئول تهران ،یک بخش جالب دیگر، نمایشگاه "طراحی جهانی" بود که طرح های جهانی برای افزایش سطح آسایش و راحتی در زندگی روزمره مردم را به نمایشگذاشت. در این بخش، به طور ویژه طرح هایی برای معلولین، سالمندان و کودکان به نمایش گذاشته شده است.

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.