شنبه ۲۰ شهریور ۱۳۹۵ - ۱۰:۰۶

آمادگی کره جنوبی برای تغییرات اقلیمی با تولید میوه‏ های استوایی

image.png

میوه‏ها و سبزیجاتی مثل انبه، پاپایا (انبه هندی)، کارامبولا و میوه اژدها (پیتایا) همواره به عنوان میوه‏های مناطق استوایی جهان شناخته شده اند، اما ممکن است به زودی به محصولاتی رایج در یک سرزمین دیگر تبدیل شوند: کره جنوبی.

به گزارش سایت "سئول تهران" به نقل از  روزنامه هرالد کره، در حالی که هوای کره زمین تحت تاثیر پدیده تغییرات اقلیمی سال به سال افزایش می‎یابد، پژوهشگران کشاورزی کره جنوبی در حال آزمایش بر روی گونه ‏های مختلفی از محصولات استوایی هستند و قصد دارند این محصولات را در مناطق گرمسیر شبه جزیره کره پرورش دهند.

در کانون این برنامه های تحقیقی، انستیتو مطالعات تغییرات اقلیمی و کشاورزی قرار دارد که در جزیره تفریحی ججودو در جنوب کره واقع شده است.

این انستیتو که زیرمجموعه وزارت توسعه روستایی کره جنوبی است، بر روی مطالعه و شناسایی تاثیرات آتی تغییرات اقلیمی بر کشاورزی کره و آمادگی برای پیامدهای آن تمرکز دارد.

سئو هیونگ-هو مدیر انستیتو به خبرنگاران گفت: "ما در حال تحقیق روی این موضوع هستیم که تغییرات اقلیمی چه صدماتی به بخش کشاورزی کره وارد می‏کند. همچنین قصد داریم دریابیم کدام میوه‏های استوایی را می‏توان با موفقیت در کره جنوبی کشت و پرورش داد."

انستیتو هم اکنون 42 درخت میوه و سبزیجات را در گلخانه خود زیر کشت برده و قصد دارد سودآورترین انواع این محصولات را به لحاظ روند کشت، هزینه و ارزش بازار شناسایی کند.

یکی دیگر از مقامات این انستیتو که به فعالیت گلخانه مذکور نظارت می‏کند به خبرنگاران گفت: "اغلب میوه‏ها و سبزیجات استوایی تحت پژوهش در این موسسه، از جنوب شرق آسیا و همچنین بخشهایی از آمریکای مرکزی جمع آوری شده اند."

به گزارش سایت "سئول تهران" طی پنج سال گذشته این موسسه همچنین به کشت آزمایشی درختهای زیتون مدیترانه ای در 660 متر مربع از خاک جزیره ججودو مشغول بوده است.

در یکصد سال گذشته، متوسط دمای کره تا 1.8 درجه سلسیوس افزایش یافته است. به گفته انستیتو مطالعات تغییرات اقلیمی و کشاورزی، دمای کره در یک قرن اخیر 2.4 برابر سریعتر از متوسط گرمایش زمین افزایش یافته است.

  

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.