چهارشنبه ۱۰ شهریور ۱۳۹۵ - ۱۴:۳۰

«عصر سایه‌ها» نماینده کره جنوبی در اسکار شد

عصر سایه ها

اولین محصول کمپانی برادران وارنر به زبان کره‌ای به عنوان نماینده سینمای این کشور در اسکار 2017 انتخاب شد.

 شورای فیلم کره جنوبی از انتخاب فیلم «عصر سایه‌ها» به کارگردانی «کیم جی-وون» به عنوان نماینده سینمای این کشور در بخش بهترین فیلم خارجی هشتادونهمین دوره جوایز سینمایی اسکار خبر داد.

داستان این فیلم در سئول و شانگهای و در زمان اشغال ژاپنی‌ها می‌گذرد و در آن «سانگ کانگ‌هو» (بازیگر فیلم برف‌شکن) و «گونگ یو» بازیگر فیلم پرفروش «قطار به بوسان» بازی می‌کنند که چندی پیش در جشنواره فیلم کن رونمایی شد.

داستان اصلی فیلم نیز درباره یک نیروی اسبق مقاومت کره جنوبی است که به نیروهای استعماری ژاپن می‌پیوندد تا درون یک گروه مقاومتی بدنام نفوذ کند.

اسکرین در ادامه نوشت: فیلم «عصر سایه‌ها» قرار است اولین نمایش جهانی خود را در بخش غیررقابتی جشنواره بین المللی فیلم ونیز تجربه کند که از امروز در ایتالیا کلید می‌خورد و همچنین در بخش نمایش‌های ویژه جشنواره فیلم تورنتو نیز به روی پرده خواهد رفت.

شورای فیلم سینمای کره جنوبی در بیانیه‌ای اعلام کرد که بحث‌های زیادی را برای انتخاب نماینده اسکار داشته است و در نهایت به این نتیجه رسیده‌اند که فیلم «عصر سایه‌ها» دارای بالاترین ظرفیت برای موفقیت در جوایز اسکار است.

«کیم جون-وون» کارگردان فیلم «عصر سایه‌ها» پیش از این ساخت فیلم‌هایی چون «زندگی تلخ و شیرین» (2005) و «بد، عجیب» (2008) را در کارنامه سینمایی دارد و اولین فیلم هالیوودی خود را نیز در سال 2013 با بازی «آرنولد شوارتزنگر» با عنوان «آخرین ایستادگی» ساخت.

تاکنون کشورهای استرالیا، بلژیک، کرواسی، کوبا، گرجستان، آلمان، رومانی، عربستان سعودی، سوئیس و ونزوئلا نمایندگان اسکار خود را معرفی کردند. سال گذشته 81 فیلم برای حضور در شاخه بهترین فیلم خارجی به آکادمی اسکار معرفی شدند.

آخرین فرصت برای ارائه آثار از سوی کشورهای مختلف و سینماگران تاریخ سوم اکتبر 2016 (12 مهر) اعلام شده است.  فهرست اولیه 9 فیلم خارجی نامزد در جوایز اسکار 2016 روز 17 ژانویه و پنج نامزد نهایی نیز روز 24 ژانویه معرفی می‌شوند.

مراسم اعطای جوایز هشتادونهمین دوره جوایز سینمایی اسکار روز 26 فوریه 2017 (یکشنبه 8 اسفندماه) در دالبی تئاتر لس‌آنجلس برگزار می‌شود.

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.