سه‌شنبه ۲۶ مرداد ۱۳۹۵ - ۱۳:۱۸

انسان های امروزی زور بازوی پدران خود را ندارند

انسان

بر اساس یافته های یک پژوهش جدید که در ژورنال پزشکی "Journal of Hand Therapy" منتشر شده، انسان های هزاره جدید نسبت به هم سن و سالان خود در 30 سال دست های ضعیف تری دارند.

به گزارش روزنامه واشنگتن پست، پژوهشگران قدرت فشار دادن یک جسم بین دو انگشت و همچنین قدرت چنگ (قدرت فشار دادن یک جسم در دست) 237 دانشجوی کاملا سالم در سنین 20 تا 34 ساله را در چند دانشگاه در کارولینای شمالی اندازه گیری کردند. کاهش قدرت دست این افراد، به ویژه در بین مردها، در مقایسه با 30 سال پیش، مشخص و محسوس بوده است.

افراد 20 تا 34 ساله امروزی، وقتی چیزی را با دست راست خود فشار داده اند، به طور متوسط 98 پوند نیرو وارد کرده اند. اما در سال 1985، افرادی در همین سن، قادر بوده اند به طور متوسط 117 پوند نیرو وارد کنند.

البته شرکت کنندگان در این آزمون، دانشجویانی در کارولینای شمالی بوده اند و نمی توانند نماینده کل جمعیت باشند. این احتمال می رود که اگر جوانان دانشگاه نرفته مورد آزمون قرار می گرفتند، نتایج متفاوتی حاصل می شد.

اما یافته های پژوهش کارولینای شمالی به طور کلی با دیگر پژوهش های مرتبط سازگار است. به عنوان مثال، در پژوهشی در سال 2013 مشخص شد کودکان امروزی به لحاظ فیزیکی تناسب اندام کمتری از کودکان 30 سال پیش دارند.

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.